top of page

Режисер, сценарист, актор

Художні фільми
 

«Повість полум'яних літ» — радянський художній фільм 1960 року, знятий Юлією Солнцевою. Прем'єра відбулася 23 лютого 1961 року в московському кінотеатрі «Мир». У травні 1961 року фільм нагороджений призом за кращу режисуру на Каннському кінофестивалі.

1941 рік. Почалася Німецько-радянська війна, і колгоспник з Наддніпрянщини Іван Орлюк став солдатом. Він був учасником перших боїв на Дніпрі і дійшов до Берліна. А повернувшись додому, зробив перший посів на звільненій землі.

В ролі Івана Орлюка - Микола Вінграновський

«Дочка Стратіона» — радянська військова кінодрама 1964 року, за повістю Василя Земляка «Гнівний Стратіон». Режисери: В. Вінніков, Микола Вінграновський.

Велика Вітчизняна війна. 1943 рік. Для того, щоб знищити партизанський загін невловимого Стратіона, гітлерівці створюють загін лжепартизан капітана Ворона (під цим прізвиськом ховається німецький агент Штюрмер), який здійснює «диверсії». У цю гру мимоволі втручається Галинка, дочка Стратіона, яка покохала «Ворона» і стала його дружиною. Коли ж вона нарешті зрозуміла, кого привела до партизанів, то допомогла батькові заманити в засідку підрозділ німців, який прямував до партизан за сигналом Штюрмера. Відважна дівчина ціною власного життя знищує гестапівців.

«Ескадра повертає на захід» (рос. «Эскадра уходит на запад») — радянський художній фільм, знятий в 1965 році режисерами Мироном Білинським і Миколою Вінграновським на Одеській кіностудії.

Дія фільму відбувається під час Громадянської війни. В Одесі господарюють білогвардійці. У 1918—1919 роках в місто введені війська Антанти, серед яких французька ескадра. Більшовицьке підпілля доручає француженці-революціонерці Жанні Лябурб, для якої Радянська Росія стала новою батьківщиною, провести революційну роботу серед іноземних солдатів і матросів, в дусі «інтернаціоналу і світової революції», з тим, щоб вони не брали участі у військових діях проти Радянської республіки. .

«Тихі береги»  — радянський художній фільм 1972 року, знятий на Кіностудії ім. О. Довженка. Режисер Микола Вінграновський.

Слідчий Іван Лукич, який веде справу про вбивство інспектора рибнагляду, не тільки знаходить злочинців, але й по ходу слідства з'ясовує причини, що ведуть до закономірних злочинів браконьєрів.

«Климко» - радянський художній фільм 1983 року режисера Миколи Вінграновського.

Сільський хлопчина Климко, провівши батька на фронт, залишається з мачухою. В окупованому селі герой не може бачитися з друзями. Переживши голод, поранення і самотність, хлопчина надходить в ремісниче училище - за дев'ять кілометрів від села - і з новими друзями працює на фронт ...

«Сіроманець» — радянський художній фільм 1989 року, знятий Євгенієм Камінським за однойменною повістю Миколи Вінграновського.

Після жорстокої полювання на вовків з великою зграї вцілів тільки один - Сіроманець. Він затаївся в яру біля села, де жив Сашко. Хлопчик підгодовував вовка і ховав його від мисливців. Вони подружилися. Але прийшла біда - старий вовк осліп. І тоді Сашко повів його в Одесу, в клініку, але Сіроманець потрапляє в зону військових навчань ...

Документальні фільми

«Чигирин - столиця гетьмана Богдана Хмельницького»  — короткометражний документальний фільм 1993 року,  Режисер та сценарист Микола Вінграновський.

«Галич - столиця князя Данила Галицького»  — короткометражний документальний фільм 1993 року,  Режисер Микола Вінграновський.

bottom of page