top of page

Наші відео

М. Вінграновський  на полотнах Андрія Антонюка

Бій під Крутами є епізодом радянсько-української війни, яка розпочалася наприкінці грудня 1917 року. Із проголошенням 12 грудня 1917 року у Харкові Української Радянської Республіки з Росії почала надходити допомога більшовицьким силам в Україні. Під командуванням Антонова-Овсієнка 20-30 тисяч більшовиків прямували на Київ залізницею Харків-Полтава-Київ, а з північного сходу у напрямку Курськ-Бахмач-Київ наступав загін Муравйова. 

У гуморесці "Кухлик" Павло Глазовий висміяв тих українців, які не хочуть вчити українську мову. За сюжетом твору, дід хотів купити кухлик, а російськомовна продавщиця його не розуміла і намагалась висміяти, що дід не правильно говорить. Але герой гуморески "Кухлик" не розгубився і дотепно висміяв жінку.

Всеукраїнський День бібліотек відзначається 30 вересня згідно з Указом Президента України від 14 травня 1998 № 471/98. Сьогодні в Україні налічується близько 40 тисяч бібліотек. Серед ведучих - Національна бібліотека імені України В.І. Вернадського, Національна парламентська бібліотека України, Державна бібліотека України для дітей, Державна історична бібліотека України та інші.
Кількість бібліотечних працівників перевищує 52 870.
Послугами книгосховищ користуються більше 17490 тисяч читачів.

Братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр. З вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го він був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводили органи нацистської поліції безпеки та айзантцгрупи СД разом із військовою та цивільною владою Києва. Бабин Яр – це некрополь для більше ніж 100 000 цивільних громадян та військовополонених.

27 серпня 2021 року виповнюєься 135 років з дня народження видатного українського письменника І. Я. Франка

Представляємо вашій увазі книгу миколаївської письменниці "Прохладное лето 2017"

Хлопчаки 45-го року

Присвячується Дню перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні

Бібліотека-філіал №8 вітає всіх з Днем гумору!

Дню театру присвячується

В цьому році виповнилось 150 років з дня народження видатної письменниці Лесі Українки. Слухаємо  її вірши в виконанні наших читачів.

Вітаємо співвітчизників із Днем Державного Герба України.

Тризуб є одним із трьох державних символів нарівні з прапором і гімном.

Він має давню і цікаву історію, яка починається з древнього князівського роду Рюриковичів, при яких цей символ карбувався на всьому - від грошей та печаток до цеглин, з яких будували храми.

Незважаючи на видиму безпеку та розвиток сучасних технологій, при роботі за комп'ютером є ряд чинників, які можу вплинути на здоров'я людини. Мета даного матеріалу - надати основні рекомендації, які дозволять не погіршити фізичний і психологічний стан.

До 130 річниці відомої англійської письменниці детективного жанру Агати Крісті. Улюблені теми в її творчості, дивіться.

Козаччина — одна з героїчних і найславетніших сторінок багатовікової української історії. Понад двісті років — з середини XVI сг. і до останньої чверті XVIII сг. — козацтво було рушійною силою поступу України, вкарбувало слід у її визвольні змагання, оборону від зовнішніх ворогів, розбудову держави, культурний прогрес.

Україна - наша рідна країна. Це та земля де ми народились і живемо, де живуть наші батьки, де жили наші предки, де є мова, мова єднання!
З добрим світлим і святковим днем всіх вас - з 29 річницею вільної, соборної, незалежної, нової України!

22 червня — День скорботи і вшанування пам'яті жертв Другої світової війни. Це день початку війни, яка забрала життя кожного п’ятого українця.

Міжнародний День вишиванки відзначають кожного третього четверга травня. У цьому році він випадає на 21 травня.

Ідея проведення свята виникла в Чернівецькому національному університеті на початку 2000-х. Викладач Ігор Житарюк досить регулярно приходив на пари в вишиванці, яку тоді ніхто не сприймав як одяг на кожен день. Одного разу Леся Воронюк та Олександр Ткачук, студенти факультету історії, політології та міжнародних відносин, запропонували акцію, натхненну прикладом Житарюка: всім студентам прийти на заняття в вишитих сорочках. Завдяки зв'язкам університету в зарубіжних діаспорах акцію підхопили на міжнародному рівні.

До 75-ої річниці Перемоги над нацизмом у 2-ій Світовій війні 1939 - 1945 років присвячується. Вірш "Пілотка" читає автор, молода миколаївська письменниця Тоня Каро.

Володимир Аркадійович Федоровський. Миколаївський прозаїк, драматург. До 75-ої річниці Перемоги над нацизмом у 2-ій Світовій війні 1939 - 1945 років читае уривок зі своєї книги "Інтелігент из штрафбату". Його твори друкувалися в багатьох газетах і журналах, репертуарних збірниках, транслювалися по радіо, знаходили сценічне втілення на театральних підмостках, відзначалися преміями на різних конкурсах.

Це відео створено до Дня визволення м. Миколаєва від німецько-фашистських загарбників.

bottom of page